Go to Top

Pozycjonowanie stron internetowych

 

POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH

Dobrze wykonana strona to połowa sukcesu, ponieważ bez odpowiedniego wypromowania jej nie spełni wymaganych oczekiwań.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie jest to proces, który ma na celu zwiększyć ilość odwiedzin na na naszej stronie poprzez uzyskanie wysokiej rangi w wynikach wyszukiwania w Google, Yahoo czy Bing  i wymaga ciągłego dbania o wypracowaną pozycję.   Budowanie autorytetu za pomocą linków i treści  może zając nam dużo czasu a efekty dobrze wypozycjonowanej strony widoczne będą po kilkunastu tygodniach często miesiącach.

Najważniejsze zasady SEO

1. Znaczniki meta

Meta title – każda podstrona powinna mieć unikalny tytuł i opisywać w kilku słowach co się znajduje na danej podstronie. Tytuł nie powinien być dłuższy niż 60 znaków i powinien zawierać krótki sensowny opis.

Meta description – opis strony wyświetlany w wynikach wyszukiwania pod tytułem. Powinien być zwięzły i informować o tym co znajduje się na stronie. Jeżeli nie uzupełnimy tego znacznika Google automatycznie wyświetli fragment pobrany z treści strony. Warto zawrzeć tu frazy, na których nam zależy, sprytnie wkomponowane w tekst słowa kluczowe w ilości do niedawna w ilości 160 znaków, a obecnie możemy go wydłużyć do 230.

Meta keywords –  wpisujemy tu najważniejsze słowa kluczowe, które nawiązują do treści strony. maksymalnie do 100 znaków, tj. do 9-10 słów, z czego należy pamiętać, że waga poszczególnych wyrażeń rozkłada się procentowo. użycie 10 słów oznacza, że każde dostaje wagę 10%, natomiast 5 słów to już  20%. Ważna jest również kolejność ich wpisania, najważniejsze umieszczamy na samym początku. Słowa kluczowe wpisujemy małymi literami oddzielone przecinkami.

2. Znacznik ALT (tekst alternatywny) obrazów

Znacznik ten odgrywa dużą rolę w wynikach wyszukiwania obrazów. Opisujemy krótko co przedstawia dane zdjęcie, możemy tu również dodać najważniejsze słowa kluczowe powiązane z obrazem. Należy unikać w nazwie pełnych zdań. Wystarczy kilka słów oddzielonych myślnikami, np. zasady-seo-pozycjonowanie.

 

Comments (3)

 • Lost Cafe 1 maja 2013 - 05:55

  Na czym polega pozycjonowanie strony ktora ma SEO score 38%? Czy pomoze naprawienie licznych bledow w kodzie? A moze zmiana struktury strony i linkow na takie ktore daja wiecej juicu?

  • Aga Grafik 2 maja 2013 - 11:39

   Wskaźnik SEO Score oznacza stopień zoptymalizowania strony dzięki niemu możemy dowiedzieć się które elementy strony trzeba zmienić aby osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach a zwłaszcza w google.
   Skuteczne pozycjonowanie to proces długotrwały, co może pomóc? Optymalizacja treści, zaplecze tematyczne, linkowanie wewnętrzne- to jeden z najważniejszych czynników decydujących o popularności naszej witryny.
   Strona, na której zamieszczamy link do naszej strony powinna mieć wysoki wskaźnik PR (Page Rank) dzięki czemu link ten będzie mieć bardzo dużą moc pozycjonującą.

 • Iza 4 sierpnia 2014 - 19:28

  Krótki kurs pozycjonowania. Bardzo pomocne wskazówki dla początkujących. Trzymam się ich i moja strona pnie się w górę :)